DziałaMY w Jeżewie

22.09.2021r. dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jeżewie zorganizowaliśmy akcję mającą na celu budowanie świadomości ekologicznej u dzieci i młodzieży. Wydarzenie było podzielone na trzy części – monitoring wody, sprzątanie lasu, festyn na terenie szkoły.

Działania związane z badaniem wody odbyły się na plaży Jeziora Stelchno. Dzieci monitorowały temperaturę wody, jej natlenienie, zakwaszenie oraz mętność pod czujnym okiem Bartłomieja Matysiaka, menadżera ds. jakości i ochrony środowiska Agri Plus. Młodzi ludzie zaangażowali się również w sprzątanie okolicznych lasów i plaż. Wszystkie działania odbywały się w towarzystwie reportera Polskiego Radia PIK oraz jego ekipy. Dzieci udzielały krótkich wypowiedzi, a Bartłomiej Matysiak wyjaśniał podstawowe założenia monitoringu wody.

Na zakończenie akcji, na terenie szkoły odbył się festyn dla wszystkich uczniów. W ramach podziękowania dla dzieci zorganizowaliśmy poczęstunek.

Postawa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Krąplewicach pokazuje nam, że młodzież chętniej bierze udział w akcjach edukacyjnych, które opierają się na działaniu.

DziałaMy_Jeżewo_1 DziałaMy_Jeżewo_2