Najczęściej zadawane pytania

Jak rozpocząć współpracę?
Prosimy o kontakt z naszymi przedstawicielami w celu umówienia spotkania, numery telefonów udostępnione są w zakładce „Kontakt”.
Nasz przedstawiciel podczas spotkania omówi wszelkie warunki współpracy.
Można również zadzwonić do siedziby naszej firmy w Poznaniu, tel. (61) 665 79 60 lub wysłać mail na adres: agriplus@agriplus.pl, zostawić swoje dane i poprosić o kontakt.
Czy moja ferma jest odpowiednia?
Agri Plus stawia na fermy funkcjonalne i spełniające wymogi dobrostanu. Nasz przedstawiciel już w trakcie pierwszej wizyty pomoże Państwu ustalić jakie prace przygotowawcze trzeba wykonać i co może znacząco ułatwić hodowlę drobiu.
Jaka jest minimalna jednorazowa ilość sztuk, którą mogę hodować?
Możliwość zawarcia współpracy oceniamy indywidualnie, biorąc pod uwagę możliwość
Czy jest sens modernizować obiekt inwentarski w celu przekształcenia go na kurnik?
Znamy wiele pozytywnych przykładów na udane przebudowy budynków inwentarskich służących wcześniej dla innych gatunków zwierząt. Plan remontu najlepiej uzgodnić z naszym przedstawicielem. Doradzimy Państwu jak optymalnie wydać pieniądze, aby uzyskać najlepszy efekt i skontaktujemy z dostawcami specjalistycznego wyposażenia.
Jestem rolnikiem ryczałtowym, czy mogę nawiązać współpracę z Agri Plus?
Współpraca z Agri Plus może być prowadzona zarówno przez rolników płatników VAT jak i rolników tzw. ryczałtowych. Niestety niekorzystne regulacje podatkowe powodują, że rolnicy ryczałtowi tracą część dochodu z tuczu. Zachęcamy do przechodzenia na VAT.
Czy mogę hodować inne zwierzęta?
Z uwagi na wysokie zagrożenie chorobami drobiu i łatwość ich przenoszenia pomiędzy stadami, nie ma takiej możliwości. Ten problem dotyczy jedynie drobiu, nie mamy nic przeciwko prowadzeniu równolegle hodowli zwierząt innego gatunku, wymagamy tylko aby zwierzęta nie były przetrzymywane w tym samym budynku.
Na jak długo zawierane są umowy na Tucz Farmerski?
Jesteśmy elastyczni. Nasze umowy są dopasowane do potrzeb i oczekiwań hodowców. Sens biznesowy hodowli drobiu – związany ze wstawieniami, sprzedażami, kontraktami z odbiorcami surowca – zachowany jest przy założeniu 3 wstawień, dlatego w umowie zawarty jest 3 – miesięczny okres wypowiedzenia umowy bez jakichkolwiek konsekwencji.
Jeżeli jednak z jakichs przyczyn rolnik chce sobie zagwarantować okres dłuższy, bo jest to związane np. z budową nowej fermy i jej kredytowaniem przez 10 czy 15 lat, to okres obowiązywania umowy może być wydłużony.