Najczęściej zadawane pytania

Jak rozpocząć współpracę?

Prosimy o kontakt z naszymi przedstawicielami w celu umówienia spotkania, numery telefonów udostępnione są w zakładce „Kontakt”.
Nasz przedstawiciel podczas spotkania omówi wszelkie warunki współpracy.
Można również zadzwonić do siedziby naszej firmy w Poznaniu, tel. (61) 665 79 60 lub wysłać mail na adres: agriplus@www.agriplus.pl, zostawić swoje dane i poprosić o kontakt.

Czy moja ferma jest odpowiednia?

Agri Plus stawia na fermy funkcjonalne i spełniające wymogi dobrostanu. Nasz przedstawiciel już w trakcie pierwszej wizyty pomoże Państwu ustalić jakie prace przygotowawcze trzeba wykonać i co może znacząco ułatwić hodowlę drobiu.

Jaka jest minimalna jednorazowa ilość sztuk, którą mogę hodować?

Już 1000 m² powierzchni użytkowej na fermie drobiu wystarczy aby rozpocząć współpracę z Agri Plus.

Na jak długo zawierane są umowy na Tucz Farmerski?

Minimalny okres współpracy z Agri Plus to 1 rok. Jeżeli z jakichś przyczyn hodowca potrzebuje umowy na okres dłuższy, bo jest to związane np. z budową nowej fermy i jej kredytowaniem przez 10 czy 15 lat, to okres obowiązywania umowy może zostać wydłużony.

Czy jest sens modernizować obiekt inwentarski w celu przekształcenia go na kurnik?

Znamy wiele pozytywnych przykładów na udane przebudowy budynków inwentarskich służących wcześniej dla innych gatunków zwierząt. Plan remontu najlepiej uzgodnić z naszym przedstawicielem. Doradzimy Państwu jak optymalnie wydać pieniądze, aby uzyskać najlepszy efekt i skontaktujemy z dostawcami specjalistycznego wyposażenia.

Jestem rolnikiem ryczałtowym, czy mogę nawiązać współpracę z Agri Plus?

Współpraca z Agri Plus może być prowadzona zarówno przez rolników płatników VAT jak i rolników tzw. ryczałtowych. Niestety niekorzystne regulacje podatkowe powodują, że rolnicy ryczałtowi tracą część dochodu z tuczu. Zachęcamy do przechodzenia na VAT.

Czy mogę hodować inne zwierzęta?

Z uwagi na wysokie zagrożenie chorobami drobiu i łatwość ich przenoszenia, nie ma takiej możliwości – dotyczy to zarówno komercyjnej, jak i tej niekomercyjnej hodowli drobiu. Ten problem dotyczy wyłącznie drobiu – nie mamy nic przeciwko prowadzeniu hodowli zwierząt innego gatunku.
Brak równoległej hodowli drobiu minimalizuje ryzyko kontaminacji w gospodarstwie, umożliwia nam dobór jednolitego stada i odpowiednich szczepień na całą fermę, a także utrzymywanie prawidłowej bioasekuracji na fermie – szczególnie istotnej w dobie ptasiej grypy – niezwykle zakaźnej i zaraźliwej choroby wirusowej drobiu. Zachęcamy do świadomej bioasekuracji i stosowania się wytycznych Głównego Inspektoratu Weterynarii – to nasze wspólne dobro.