W dniach 13-14 czerwca br. w Krakowie odbyła się 27. Międzynarodowa Konferencja Lekarzy Chorób Świń zorganizowana przez Profesora Zygmunta Pejsaka. Z przyjemnością włączyliśmy się czynnie w to wydarzenie.

Krakowska konferencja jest wydarzeniem niemal obowiązkowym dla wszystkich lekarzy weterynarii zajmujących się trzodą chlewną.  Poruszane tematy koncertowały się wokół zdrowiu świń w różnych aspektach – od organizacji i zarządzania, przez niekonwencjonalne sposoby oraz nowe narzędzia
oraz metody w diagnostyce i zwalczaniu chorób świń. Wydarzenie zgromadziło wielu specjalistów
z całego świata. Warto podkreślić przy tym, iż w gronie prelegentów Konferencji znalazł się również reprezentant Agri Plus.

Rafał Niemyjski, Dyrektor Produkcji Ferm Macierzystych, miał przyjemność zaprezentować swój wykład pt. „Zróżnicowany obraz kliniczny grypy świń, ważna przyczyna problemów diagnostycznych”, a także wziął udziału w panelu dyskusyjnym pt. „Co ułatwia, a co utrudnia współpracę lekarzy weterynarii
z producentami świń ?”. Wiedza i doświadczenie, które Rafał zdobywał pracując w Agri Plus przełożyło się na interesujące treści, które mogły zostać przekazane uczestnikom Konferencji.

Pomiędzy wykładami, firma Agri Plus, jako partner wydarzenia, miała okazję zapewnić dla wszystkich uczestników poczęstunek w formie kiełbasek marki Morliny serwowanych ze specjalnie przygotowanego do tego celu food trucka.