Firma Agri Plus kolejny raz była partnerem merytorycznym V Forum Rolników i Agrobiznesu – Świnie, które odbyło się w dniach 6-7 czerwca 2023 roku. Wydarzenie, które poświęcone jest hodowli trzody chlewnej, zgromadziło specjalistów i ekspertów ze świata nauki i branży rolno-spożywczej, w tym przede wszystkim hodowców świń.

Program wydarzenia obejmował wiele interesujących sesji i prezentacji, które dotyczyły różnych aspektów związanych z produkcją trzody chlewnej, takich jak rynek, popyt na mięso, środowisko a chów i hodowla, najnowocześniejsze metody produkcji, żywienie, dobrostan zwierząt oraz wiele innych istotnych zagadnień.

Przedstawiciele Agri Plus ponownie brali aktywny udział w sesjach i debatach. Łukasz Dominiak, Dyrektor ds. Public i Government Relations  przedstawił swoją prelekcję na temat „Wyzwań na rynku wieprzowiny”. Jego wiedza i doświadczenie w branży przyczyniły się do ciekawej i owocnej dyskusji na temat aktualnych wyzwań, z jakimi mierzy się ten sektor. Leszek Bepirszcz, Dyrektor ds. Kontraktów Generalnych, wziął z kolei udział w debacie „Produkcja świń naszą siłą! Czy wyszliśmy z kryzysu silniejsi”. Przybliżył on założenia programu rodzinnych ferm macierzystych, który jest realizowany w Agri Plus, wyjaśnił też, że „Hodowca zajmuje się opieką nad zwierzętami, dbaniem o dobrostan zwierząt. My na siebie bierzemy aspekt, którego hodowcy nie chcą ponosić – ryzyko”.

Partnerstwo w tym Forum jest kolejnym dowodem na zaangażowanie firmy w rozwój branży, wymianę wiedzy oraz otwartość do udzielania odpowiedzi na zadawane pytania. Firma Agri Plus pragnie podziękować organizatorom Forum za możliwość uczestnictwa oraz jej przedstawicielom za reprezentację organizacji i wniesienie cennego wkładu w dyskusję.