MonitorujeMY czystość wody

Dbałość o naszą planetę i środowisko naturalne to działania, które na stałe wpisały się w funkcjonowanie Agri Plus. Jako firma od wielu lat angażujemy się w wydarzenia mające na celu edukację i szerzenie postaw pro-środowiskowych wśród młodzieży. W dniu 20.05.2023r. wraz ze Starostwem Kętrzyn, tradycyjnie byliśmy partnerem akcji ekologicznej zorganizowanej dla lokalnej młodzieży.

Uczniowie z Kętrzyna oraz goście z Ełku, pod opieką Anny Iwanickiej – Pawłowicz, specjalisty ds. jakości i ochrony środowiska Agri Plus oraz Bartłomieja Matysiaka, menadżera ds. jakości i ochrony środowiska Agri Plus przeprowadzili monitoring wody, sprawdzając czystość jeziora Siercze. Monitorowali temperaturę wody, jej natlenienie, pH oraz mętność. W trakcie pikniku ekologicznego odbyała się również akcja sprzątania okolicznych lasów, w które zaangażowały się Nadleśnictwa oraz Koła Łowieckie PZŁ.

Wspieranie akcji na rzecz ochrony środowiska jest dla nas ogromnie ważne, a wydarzenia takie jak monitoring wody pokazują, że dzieci i młodzież są bardzo wrażliwe i chętnie angażują się w działania proekologiczne, które są połączone ze zdobywaniem rzetelnej wiedzy!