W dniu 12 września 2023 roku, po raz kolejny, mieliśmy możliwość zaprosić uczniów Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krąplewicach, do wspólnej akcji monitoringu wody w pobliskim akwenie.

Młodsi uczniowie zaangażowani w akcję proekologiczną, poświęcili swój czas na porządkowanie terenu wokół szkoły. Z pełną determinacją sprzątali śmieci dbając o czystość otoczenia. Natomiast starsi uczniowie wyjechali nad jezioro Stelchno, gdzie pod opieką Bartłomieja Matysiaka, Menadżera ds. Jakości i Ochrony Środowiska Agri Plus oraz Anny Iwanickiej-Pawłowicz, Specjalisty ds. Jakości i Ochrony Środowiska Agri Plus, monitorowali temperaturę, natlenienie, zakwaszenie oraz mętność wody. Po zakończeniu badań, uczniowie zaangażowali się w sprzątanie plaży i fragmentu pobliskiego lasu.

Na zakończenie pracowitego dnia, dla wszytskich uczniów przygotowany został poczęstunek. Dzieci i dorośli chętnie próbowali hot-dogów z berlinkowozu. Nie był to jednak koniec niespodzianek, ponieważ każdy uczestnik wydarzenia otrzymał drobny upominek od firmy Agri Plus.

Fantastyczna atmosfera i radość dzieci i młodzieży, za każdym razem umacniają nas
w przekonaniu, że warto angażować młode pokolenie w działania budujące i poszerzające świadomość ekologiczną.