Smithfield Polska, Animex Foods i Agri Plus otrzymały tytuł „Lidera etyki w biznesie”
w ramach konkursu „Diamenty Sustainable Economy”. Wyróżnienie zostało przyznane przez szeroką kapitułę konkursu gromadzącą liderów świata biznesu, nauki i ekonomii.

 Diamenty Sustainable Economy” to konkurs organizowany przez Executive Club, który ma na celu nagradzanie firm i przedsiębiorców realizujących inwestycje zgodnie z najwyższymi standardami środowiskowymi, społecznymi i etycznymi. Wyniki ogłaszane są w trakcie uroczystej gali towarzyszącej konferencji Sustainable Economy Summit, która odbywa się raz do roku i osiągnęła status jednego
z najważniejszych wydarzeń w Polsce, traktujących o tematyce zrównoważonego rozwoju oraz społecznej odpowiedzialności biznesu.

Spółki Smithfield Polska, Animex Foods i Agri Plus jako liderzy branży rolno-spożywczej otrzymały nagrodę w konkursie „Diamenty Sustainable Economy”. Tytuł „Lidera etyki w biznesie” został przyznany dla „podmiotu, który wyróżnia się wysokimi standardami zachowań biznesowych i moralnych, ze szczególnym uwzględnieniem prawości i uczciwości, będący wzorem dla swoich współpracowników, klientów i kontrahentów”. Warto dodać, iż w ubiegłym roku grupa Smithfield Polska została laureatem konkursu w kategorii „Lider społecznej odpowiedzialności”.

„Jesteśmy zaszczyceni mogąc odebrać nagrodę dla lidera etyki w biznesie. Etyczne postępowanie to tak naprawdę jeden z filarów naszej strategii zrównoważonego rozwoju. Zdobycie pierwszego miejsca
w tej kategorii nie byłoby możliwe, gdyby nie najwyższe standardy etyczne naszych Pracowników
w codziennych relacjach z klientami, współpracownikami, inwestorami oraz lokalnymi społecznościami”
– mówi Łukasz Dominiak, Dyrektor ds. Public i Government Relations Smithfield Polska.

Grupa Smithfield Polska w swojej codziennej działalności nie opiera się tylko na deklaracjach, ale wdrożyła również cały system zarządzania zgodnością, funkcjonujący w różnych działach. Firma uruchomiła tzw. linię etyczną, tj. anonimowy telefon lub adres e-mail, na który można zgłaszać naruszenia Kodeksu Postępowania w Biznesie i Etyki Smithfield, a powiadomienia utrzymywane są w poufności.

W ramach przeciwdziałania niewłaściwym praktykom i zapewniania etycznej współpracy z dostawcami towarów i usług, w spółkach wdrożony został Kodeks Postępowania dla Dostawców Grupy Smithfield  oraz Procedura Weryfikacji Dostawców. Organizacja jest także członkiem platformy Sedex, w ramach której zarejestrowany jest każdy z jej zakładów produkcyjnych, a cała grupa zobowiązana jest do akceptacji standardu SMETA (Sedex Members Ethical Trade Audit Best Practice Guidance).

Warto podkreślić, iż spółki Smithfield Polska, Animex Foods i Agri Plus oprócz wygranej w kategorii „Lider etyki w biznesie”,  zostały także nominowane do ścisłego grona finalistów konkursu jako „Lider społecznej odpowiedzialności”.