Grupa Smithfield Polska, w skład której wchodzą spółki Animex Foods i Agri Plus, zdobyła tytuł najlepszego pracodawcy w branży rolno-spożywczej w ramach konkursu organizowanego przez tygodnik „Wprost”. Firma dedykuje otrzymaną nagrodę swoim pracownikom oraz współpracującym rolnikom.

„50 najlepszych polskich pracodawców” to cykliczny ranking prowadzony przez tygodnik „Wprost”, mający na celu wyłonienie firm, które oferują stabilne zatrudnienie na atrakcyjnych warunkach oraz wychodzą naprzeciw aktualnym oczekiwaniom społecznym. Wśród analizowanych ponad 500 największych przedsiębiorców w Polsce, jury oceniało m.in. kryteria dotyczące rozwoju, podwyżek czy retencji pracowników. Podczas tegorocznej edycji konkursu, Smithfield Polska, Animex Foods i Agri Plus zostały uhonorowane tytułem najlepszego pracodawcy w branży rolno-spożywczej. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w dniu 14 czerwca 2023 roku w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych.

„Sukces zawdzięczamy naszym pracownikom, którzy są fundamentem działalności całej organizacji. To oni codziennie wkładają mnóstwo wysiłku i pasji w rozwój grupy Smithfield Polska. Wyróżnienie przyznane przez magazyn „Wprost”, z jednej strony utwierdza nas w przekonania, że obraliśmy właściwą drogę rozwoju, a z drugiej strony mobilizuje do dalszego doskonalenia relacji z pracownikami. Tworzenie przyjaznego miejsca pracy, opartego na partnerstwie w każdym obszarze, to podstawa naszej działalności” – mówi Łukasz Dominiak, dyrektor ds. public and government relations.

Smithfield Polska, Animex Foods i Agri Plus, zostały uhonorowane tytułem najlepszego pracodawcy już po raz trzeci. To ogromne wyróżnienie, które dodatkowo motywuje grupę do podnoszenia standardów zatrudnienia – co warto podkreślić – w bardzo wymagającym sektorze gospodarki. Spółki opierają swoją strategię na zrównoważonym rozwoju, w którym jednym z najważniejszych filarów są ludzie, ich rozwój i bezpieczeństwo. Odkrywanie potencjału, talentów i umiejętności pracowników jest kluczem do osiągnięcia sukcesu.