Animex Foods i Agri Plus łączą siły na Targach Pracy SGGW

Animex Foods i Agri Plus wspólnie zachęcają do pracy studentów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Przedstawiciele obu firm wzięli aktywny udział w XII Targach Pracy zorganizowanych przez uczelnię.

8 marca w Hali Sportowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, odbyły się XII. Targi Pracy,
w trakcie których studenci mieli szansę na zapoznanie się m.in. z setkami ofert zatrudnienia, praktyk oraz staży przygotowanych przez wystawców z wielu branż. To wyjątkowa okazja na zaznajomienie się z wymaganiami rekrutacyjnymi poszczególnych firm, uzyskanie odpowiedzi
na najbardziej nurtujące pytania i bezpośrednie spotkanie z potencjalnymi pracodawcami.

Animex Foods oraz Agri Plus, jako firmy wchodzące skład grupy Smithfield Polska dają nieograniczone możliwości rozwoju zarówno w kraju, jak i zagranicą. Obie Spółki działają w polskim sektorze rolno – spożywczym od wielu lat, a ich polityka zrównoważonego rozwoju koncentruje się na kilku kluczowych obszarach działania: środowisku naturalnym, jakości i bezpieczeństwie produkowanej żywności, dobrostanie zwierząt, bezpieczeństwie pracowników, pomocy lokalnym społecznościom oraz tworzeniu wartości dodanej firmy i jej otoczenia.

Wspólna obecność firm z grupy Smithfield Polska na Targach pracy była nieprzypadkowa, ponieważ obie firmy pracują przede wszystkim na rzecz konsumentów, którym chcą dostarczać produkty najwyższej jakości. Animex Foods zajmuje się produkcją mięsa i przetworów mięsnych,  z kolei Agri Plus skupia swoją działalność na pozyskiwaniem surowców, z których żywność powstaje, czyli zajmuje się uprawą  roślinną oraz produkcją pasz,  zintegrowaną z hodowlą trzody chlewnej i drobiu. Firmy funkcjonując na zasadzie synergii, w oparciu o ideę „od pola do stołu”, są w stanie kontrolować jakość i bezpieczeństwo swoich produktów na każdym etapie ich wytwarzania.  

Obie firmy poszukują wysoko wyspecjalizowanej kadry operującej w ramach całego łańcucha dostaw żywności, podczas gdy uczelnia SGGW jest jednym z liderów kształcenia w tym właśnie obszarze. Aktywna rekrutacja i rozmowy z młodymi ludźmi w trakcie Targów  były więc świetnym rozwiązaniem. Liczymy, iż niebawem wielu uczestników wydarzenia zasili nasze szeregi.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z XII Targów Pracy SGGW: