W dniach 27-28 marca br. w Warszawie odbyło się Forum Finansowania Agrobiznesu, którego gospodarzem był Związek Banków Polskich, a jednym z partnerów branżowych Smithfield Polska. Wydarzenie zgromadziło kluczowych przedstawicieli sektora rolno-spożywczego oraz bankowości, tworząc przestrzeń do dyskusji na temat współpracy i innowacyjnych rozwiązań.

Forum Finansowania Agrobiznesu to wydarzenie mające na celu dzielenie się wiedzą, doświadczeniem i pomysłami między liderami oraz ekspertami związanymi z szeroko rozumianym sektorem agro, rozwojem lokalnym, finansowym oraz technologicznym, pomiędzy przedstawicielami sektorów i środowisk. Konferencja ma charakter „okrągłego stołu”, w trakcie którego uczestnicy starają się stworzyć przestrzeń dla konstruktywnego dialogu, inspirujących dyskusji i wspólnego poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, m.in. w zakresie ESG.

Na tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć głosu Smithfield Polska, będącego liderem zrównoważonych zmian w branży rolno-spożywczej. Spółka od lat opiera swoją strategię na idei „od pola do stołu”. Przedstawiciele Smithfield Polska byli obecni podczas Forum, aby podzielić się swoimi doświadczeniami oraz perspektywami na temat wyzwań stojących przed sektorem żywnościowym w Polsce i Unii Europejskiej.

– Źródłem sukcesu Smithfield Polska jest stała współpraca z rodzimymi rolnikami. Udział w dyskusji dotyczącej przyszłości branży, której jesteśmy liderem, był dla nas oczywisty. Zdajemy sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywamy w kształtowaniu polskiego sektora rolno-spożywczego, dlatego jako odpowiedzialny uczestnik rynku, chętnie dzielimy się naszymi doświadczeniami oraz pomysłami na innowacyjne rozwiązania w obliczu nieustannej transformacji polskiego rolnictwa – powiedział Łukasz Dominiak, dyrektor ds. public i government relations Smithfield Polska.

W ramach swojego udziału w Forum Finansowania Agrobiznesu, reprezentant Smithfield Polska przedstawił uczestnikom poziom zaangażowania grupy w realizację strategii zrównoważonego rozwój oraz wybrane projekty, m.in. w zakresie ochrony środowiska, oraz został zaproszony do panelu pt. „Agrobiznes wobec wyzwań zrównoważonego rozwoju”.